Odpowiednia dieta kluczem do sukcesu

Pierwszym krokiem w kierunku zdrowych i pięknych włosów powinna być odpowiednia dieta, gdyż, jak już wiemy, jednym z głównych powodów osłabienia cebulek włosowych jest niedostateczna ilość witamin i mikroelementów. Nie ma co się oszukiwać, nawet drogie kosmetyki pielęgnacyjne nie pomogą poprawić wyglądu naszych włosów. Owszem, pielęgnacja zdrowych włosów jest wskazana.

Odpowiednie szampony i wzbogacające odżywki upiększą każde włosy, ale ich nie wyleczą. Dlatego też trzeba zadbać o właściwą dietę. Przede wszystkim trzeba zadbać o urozmaicone posiłki by uzupełnić niedobory ważnych witamin i minerałów. Dlatego więc w naszym codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć przede wszystkim produktów bogatych w mikro i makroelementy.

Szczególnie ważne są produkty zawierające witaminy A, B6, B12, C, E oraz kwas foliowy. Ponadto takie składniki jak cynk, miedź, jod i żelazo będą bardzo cenne w codziennej diecie. Witaminy i mikroelementy dodają blasku włosom, przyspieszają ich wzrost oraz lepiej je nawilżają.