Suplementy związane z pielęgnacją urody

Co zrozumiałe, niezwykle dużą popularnością cieszą się suplementy związane bezpośrednio z pielęgnacją urody. Wśród nich są suplementy wspomagające opalanie i wzrok, oraz suplementy odpowiedzialne za utrzymanie właściwej kondycji naskórka.

Odpowiednia kondycja naskórka wpływa na wygląd cery, włosów i paznokci. Zawarta w innych suplementach krzemionka redukuje łamliwość paznokci oraz wypadanie i kruchość włosów. Oprócz tego, zawarte w większości suplementów zestawy minerałów i witamin korzystnie wpływają na ogólną kondycję naskórka oraz przyczyniając się do znacznej poprawy jego wyglądu.

Leki

LEKI

Leki - to każde substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego stosowana wobec organizmów żywych (ludzi,zwierząt a także roślin) w celach leczniczych, profilaktycznych, diagnostycznych, a także w celu modyfikacji czynności fizjologicznych.

W polsce aktem prawnym podającym definicję leku jest ustawa Prawo farmaceutyczne.

Leki są uporządkowane w klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC), co umożliwia szybkie odszukanie wlaściwej substancji.

Leki można podzielić na allopatyczne i homeopatyczne, ze względu na sposób przygotowania oraz dawki i mechanizm dzialania.